Praca: Starszy Specjalista w dziale księgowości

Starszy Specjalista w dziale księgowości
NASZE OCZEKIWANIA:
  • samodzielne przygotowanie sprawozdań finansowych w oparciu o KSR
  • minimum 3-letnie doświadczenie w dziale finansowo-księgowym na analogicznym stanowisku
  • ukończone studia na kierunku związanym z obszarem rachunkowości, podatków, ekonomii i/lub finansów
  • bardzo dobra znajomość przepisów ustawy o rachunkowości oraz praktyczna wiedza z zakresu przepisów podatkowych (VAT, CIT)
  • swobodne posługiwanie się programami pakietu MS Office (szczególnie MS Excel)
  • dokładność, komunikatywność, samodzielność, wysokie umiejętności analityczne
  • posługiwanie się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym
MILE WIDZIANE BĘDZIE:
  • doświadczenie w pracy w programie Comarch ERP XL lub Comarch ERP Optima
  • doświadczenie w spółkach z grupy kapitałowej w obszarze sporządzania dokumentacji cen
  • transferowych i sprawozdania skonsolidowanego
TWOJE ZADANIA:
  • samodzielne wykonywanie operacji księgowych związanych z procesem zamknięcia miesiąca oraz weryfikacja poprawności ujęcia zdarzeń gospodarczych przez osoby na niższych stanowiskach
  • sporządzanie kwartalnych i rocznych sprawozdań finansowych oraz udział w przygotowywaniu skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy kapitałowej
  • analiza transakcji realizowanych pomiędzy spółkami wchodzącymi w skład grupy kapitałowej pod kątem bilansowym i podatkowym
  • przygotowywanie kalkulacji rezerw, podatku odroczonego oraz wycena instrumentów finansowych
  • współpraca z audytorami w procesie badania sprawozdań finansowych
  • udział w ujednolicaniu procedur księgowych i podatkowych w grupie kapitałowej
  • przygotowywanie raportów na potrzeby Zarządu
  • współpraca z innymi działami, m.in.: kadr, prawnym, raportingu
OFERUJEMY:
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub B2B (do ustalenia)
  • możliwość rozwoju zawodowego, zdobycia nowych doświadczeń
  • realny wpływ na funkcjonowanie i rozwój działu
  • udział w ciekawych projektach, obejmujących kilka spółek z grupy kapitałowej
  • elastyczny czas pracy
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • pracę w nowoczesnym biurze w centrum miasta w dynamicznym, młodym zespole
  • możliwość pracy zdalnej
  • pyszną kawę, owoce dwa razy w tygodniu, piłkarzyki, darty, możliwość skorzystania z pakietu medycznego, karty sportowej i pakietu ubezpieczeń grupowych

Jeżeli to ogłoszenie jest dla Ciebie, aplikuj jak najszybciej!