groomer

Groomer – praca, czym się zajmuje

Właściciele zwierząt wiedzą, że o niektóre rasy trzeba szczególnie dbać. Dlatego chodzą ze swoimi pupilami do salonów piękności, gdzie kotami i psami zajmuje się profesjonalny groomer. Osoba wykonująca zadania na tym stanowisku jest fryzjerem zwierząt. Angielskie słowo groom oznacza pielęgnować. Do podstawowych obowiązków groomera należą między innymi: czyszczenie i podcinanie sierści oraz jej rozczesywanie (u zwierząt długowłosych), trymowanie (usuwanie martwej sierści), kąpiel, strzyżenie, mycie zębów czworonogów, obcinanie pazurów oraz usuwanie insektów.

Groomer – czy to dobry zawód

Groomer jest stosunkowo młodą profesją, która na przestrzeni kilku ostatnich lat stała się bardzo popularna. Obecnie powstaje bardzo dużo salonów piękności dla zwierząt. Pracę można znaleźć w jednym z już istniejących zakładów lub założyć własny biznes. Duże zapotrzebowanie na psich i kocich fryzjerów można zauważyć w większych miastach. Jest to zawód przeznaczony dla miłośników zwierząt. Groomerzy powinni odznaczać się cierpliwością oraz spokojem. Trzeba też przygotować się na różne nieprzewidziane sytuacje. Czworonogi nie zawsze są grzeczne i mogą ugryźć groomerów, zwłaszcza jeśli nie do końca lubią zabiegi upiększające.

Ile zarabia groomer?

Zarobki groomerów zależą przede wszystkim od rodzaju zatrudnienia. Istotna jest lokalizacja salonu pielęgnacyjnego. Świadczenie usług dla zwierząt najbardziej opłaca się w większych aglomeracjach. Koszt wizyty waha się w granicach od 50 do 200 zł. Wynagrodzenie groomerów często jest zależne od sezonu, który trwa od marca do października. W zimie liczba klientów zmniejsza się.

Groomer – Wrocław

Decydując się na otworzenie własnego zakładu fryzjerskiego dla zwierząt we Wrocławiu, warto zorientować się, czy w danym mieście jest zapotrzebowanie. Aby rozpocząć pracę w tym zawodzie, nie wymaga się wyższego wykształcenia. Ważny jest udział w kursie groomerskim. Podczas szkolenia uczestnicy uczą się, jak poprawnie pielęgnować sierść zwierząt w zależności od potrzeb zwierząt. Oprócz tego istotna jest wiedza na temat dostępnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Przyszli groomerzy muszą się także nauczyć, jak postępować ze zwierzętami, aby nie zrobić im krzywdy i uchronić siebie od pogryzień.

Zajęcia są podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. Większość szkół wyposażona jest w specjalne manekiny, na których uczestnicy poznają techniki strzyżenia. Zdobywając doświadczenie, warto spróbować swoich sił jako pomocnik groomera.

Administrator
Comments
  • Avatar for Amelia
    11 sierpnia 2022 at 12:48

    To bardzo dobry zawód dla miłośników zwierząt.

    • Avatar for WroclawPraca
      16 sierpnia 2022 at 15:38

      Tak, w tym zawodzie trzeba lubić zwierzęta.

  • Avatar for Amelia
    9 września 2022 at 15:01

    Szkoda, że szkolenia na groomera są tak bardzo drogie 🙁

    • Avatar for WroclawPraca
      13 września 2022 at 12:42

      W szkolenie z certyfikatem niestety należy zainwestować pare tysięcy.

Zostaw komentarz

Please enter comment.
Wpisz swoje imię.
Wpisz swój e-mail
Wprowadź prawidłowy e-mail