Informacje o mieście

informacje o mieście Wrocław

Wrocław – miasto, które jednoczy i inspiruje. Jeden z największych ośrodków życia kulturalnego w kraju. Miasto spotkań. Postrzegany jest także jako miasto sukcesu i biznesu.

Wenecja Północy

Wrocław jest stolicą województwa dolnośląskiego. Miasto położone jest nad rzeką Odrą i jej czterema dopływami: Widawą, Oławą, Bystrzycą i Ślęzą. Jest to jedyne miasto w Polsce, gdzie znajduje się 12 wysp i ponad 120 mostów. Spora liczba kanałów i cieków oraz tak duża liczba mostów przypięła Wrocławiowi łatkę „Wenecji Północy”.

Miasto z tradycją

Wrocław to wyjątkowe miasto. Bogata i burzliwa historia pozostawiła tu jednak sporą ilość wspaniałych zabytków. Pomimo tego, że miasto było w posiadaniu różnych narodowości, piastowski duch Wrocławia nigdy nie opuścił tego terenu. Początki istnienia miasta datuje się symbolicznie na rok 1000, kiedy mocą ustaleń Zjazdu Gnieźnieńskiego ufundowano tu biskupstwo. Czas II wojny światowej zniszczył niesamowicie dorobek wieków. Szczęśliwie wiele pojedynczych perełek wśród zabytków udało się uratować.

Duch miłości

Wrocław jest jednym z najbardziej lubianych miast w Polsce. Nazywany jest nawet „WrocLove”. Zdecydowanie łatwo się w nim zakochać. Magia udziela się także nie tylko osobom zamieszkującym ten uroczy zakątek Polski, ale także przyjezdnym i turystom. W 2016 roku Wrocław uzyskał tytuł Europejskiego Miasta Kultury.

Miasto inwestycji

Wrocław jest jedynym miastem w Polsce, które bardzo mocno sprzyja przedsiębiorcom. Przedsiębiorczy mieszkańcy z przychylnością władz miejskich oraz dobrze wykształconą kadrą nadały Wrocławiowi miano miasta inwestycji. Panują tu naprawdę korzystne warunki, które coraz częściej doceniają także zagraniczni inwestorzy. Rozwojowi sprzyja także bardzo dobre połączenie lotnicze z naszymi bezpośrednimi sąsiadami.

Miasto studenckie

Oferta akademicka jest niezwykle szeroka. Przyjęło się, że Wrocław to typowe miasto studenckie. Potwierdza to liczba osób tu studiujących (blisko 120 tysięcy) oraz mnogość uczelni wyższych państwowych i prywatnych. Bogata oferta rozrywkowa i kulturalna oraz rynek pracy także sprzyjają tutejszym żakom i stają się niezwykle atrakcyjnym kierunkiem dla maturzystów.

Rynek pracy

Rynek pracy we Wrocławiu jest jednym z największych rynków w Polsce. Przyciąga niczym magnes kandydatów z wielu regionów Polski. Rynek cały czas prężnie się rozwija i oferuje wiele możliwości dla różnorodnych branż i pracowników różnych szczebli. Stopa bezrobocia rejestrowanego wynosi 2,8 %. Przeciętne wynagrodzenie to 4800,54 zł brutto.

Administrator

Zostaw komentarz

Please enter comment.
Wpisz swoje imię.
Wpisz swój e-mail
Wprowadź prawidłowy e-mail