Zabytki i turystyka

Jatki we Wrocławiu

Punktem obowiązkowym, od którego warto rozpocząć zwiedzanie Wrocławia, jest zdecydowanie rynek. Powierzchnia rynku zajmuje niemal 3,8 hektara i tym samym wpisuje go w grupę największych starych placów targowych w Polsce. Urokowi tego miejsca oprzeć się nie jest łatwo. Zabytkowe kamieniczki, klimatyczna fontanna i wszechobecne tłumy, tworzą wyjątkowy klimat miejsca przyciągający turystów z całego świata.

Przechadzając się po rynku i okolicach koniecznie warto zobaczyć Stary Ratusz, który jest zabytkiem w skali światowej architektury gotyckiej świeckiej. Perełkami Wrocławia są urocze kamieniczki ufundowane przez tutejszych patrycjuszy. Elementem przełamującym i wyróżniającym się jest oryginalny wieżowiec modernistyczny z 1930 roku.

Zabytki i miejsca

Będąc we Wrocławiu, koniecznie trzeba zobaczyć: Panoramę Racławicką, Promenadę Staromiejską, Muzeum Narodowe, Ostrów Tumski, Zatokę Gondoli, Most Pokoju, Most Grunwaldzki, Nową Bibliotekę Uniwersytecką, Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela, Ogród Zoologiczny, Ogród Botaniczny, Ogród Japoński, Teatr Polski i Teatrem Współczesny, a także Operę Wrocławską, Filharmonię Wrocławską czy Teatr Muzyczny Capitol.

Jatki

Ciekawym elementem, który wpisał się w mapę Wrocławia, jest Pomnik Zwierząt Rzeźnych. Są to figury z brązu kozy, świni, koguta, gęsi z jajkiem, królika i cielaka. Wzbudzają one niesamowite emocje i zainteresowanie nawet w mieszkańcach Wrocławia. Jatki niegdyś były terenem, na którym działały zakłady rzeźnicze i sklepy z mięsem. Teraz można tu kupić już tylko pamiątki, a pozostałością po zakładach, ku czci zwierząt są właśnie te figurki. Takim samym zainteresowaniem cieszą się krasnale – spiżowe wrocławskie skrzaty.

Zaplecze

Wrocław jest typowo turystycznym miastem, które rocznie przyciąga wielu zwiedzających zarówno z Polski, jak i zagranicy. W związku z tym bardzo mocno rozbudowana jest baza noclegowa oraz gastronomiczna. Cały Wrocław jest bardzo dobrze przygotowany na przyjmowanie ogromnych ilości gości. Dzięki ruchowi turystycznemu do budżetu miasta wpływa każdego roku znaczna suma dochodów z tego tytułu.

Administrator
Comments
  • Avatar for Ela
    Ela
    31 lipca 2020 at 09:32

    na dzieciach największą furorę robią skrzaty

Zostaw komentarz

Please enter comment.
Wpisz swoje imię.
Wpisz swój e-mail
Wprowadź prawidłowy e-mail