praca w korporacji

Profil pracownika

Na terenie nowoczesnych centrów biznesowych zatrudnienie znajduje już kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Wrocławia. W bardzo szybkim tempie lokują się tutaj zagraniczne korporacje, działające przede wszystkim w obszarze technologii informacyjnych i finansów.

W dużych miastach, takich jak Wrocław oferty pracy znajdą przede wszystkim pasjonaci branży cyfrowej. Pracodawcy cenią pracowników technicznych, a propozycje spływają do absolwentów takich kierunków, jak informatyka, elektronika, telekomunikacja, automatyka czy robotyka. Tutaj miejsca pracy czekają też na fizyków, matematyków i inżynierów dźwięku. Większość pracowników korporacji to osoby młode, zwykle koło trzydziestki. Znalezienie etatu ułatwia znajomość programowania (zwłaszcza C++ oraz Java).

Zalety pracy w korporacji

Opinie na temat pracy w wielkich, zagranicznych firmach bywają bardzo podzielone.

Oto korzyści, na jakie wskazują entuzjaści zatrudnienia w korporacjach:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie, które jest zawsze na czas.

Płace w międzynarodowych firmach zwykle wynoszą więcej niż średnia krajowa, a tym samym przebijają propozycje lokalnych firm.

  • Firma inwestuje w rozwój pracowników.

Szkolenia, specjalistyczne kursy czy lekcje języka obcego to standard.

  • Pakiet benefitów.

Korporacje oferują szereg świadczeń socjalnych, takich jak prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, bilety do kina lub teatru, czy też karnety na siłownię.

  • Pokoje relaksu.

W strefach chilloutu można pograć w gry komputerowe, piłkarzyki lub poleżeć w hamaku. Miejsca przeznaczone do wypoczynku stają się standardem w korporacjach.

  • Znajomości.

Praca w międzynarodowym środowisku to szansa na poznanie wybitnych specjalistów i ciekawych ludzi.

Z kolei czynniki, które mogą zrazić do pracy w dużej firmie to:

  • Stres i praca pod presją czasu.

Nie każdy umie sprostać wysokim wymaganiom, a w korporacjach pracownik jest trybikiem w maszynie, który ma wyrobić określone normy.

  • Anonimowość.

Nie możemy liczyć na indywidualne podejście.

Intensywna praca zwykle wiąże się z oczekiwaniami dotyczącymi awansu, a w tym przypadku może pojawić się tzw. wyścig szczurów.

  • Nienormowany czas pracy.

Często zdarzają się nadgodziny, a od pracowników wymaga się gotowości do podróży służbowych. Z tych względów w takich firmach częściej pracują młodzi ludzie, którzy są jeszcze wolni od zobowiązań rodzinnych.

Administrator

Zostaw komentarz

Please enter comment.
Wpisz swoje imię.
Wpisz swój e-mail
Wprowadź prawidłowy e-mail