Komu opłaci się zatrudnić studenta?

komu opłaci się zatrudnić studenta

Wielu młodych ludzi, swoje niepowodzenia związane z poszukiwaniami pracy, tłumaczy brakiem doświadczenia zawodowego. Oczywiście w niektórych przypadkach może to być przeszkodą, ale z drugiej strony uczniowie i studenci są traktowani wyjątkowo.

Gdzie szukać ofert pracy we Wrocławiu dla studentów?

  • Praca dorywcza w gastronomii lub handlu. Pracodawcy poszukują m.in. kelnerów, barmanów, sprzedawców, kasjerów, doradców klienta oraz hostess.
  • Praca zdalna ‒ to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób związanych z IT, SEO lub z dziennikarstwem. Z domu pracują m.in. redaktorzy oraz projektanci stron internetowych.
  • Staże i płatne praktyki ‒ taka opcja odpowiada osobom, które chcą zdobywać konkretne doświadczenia, a jednocześnie nie mają noża na gardle i mogą liczyć na finansowe wsparcie rodziców. We Wrocławiu znajdziemy wiele tego rodzaju ofert, w takich branżach, jak m.in. doradztwo, audyt czy IT. Studenci mogą śmiało szukać zatrudnienia na stanowiskach asystentów lub młodszych specjalistów. Tego typu ogłoszenia rekrutacyjne zwykle są wystawiane przez korporacje. Warto zainteresować się ½ etatu lub stażem w międzynarodowej firmie, ponieważ zawsze to jakaś szansa na stabilny etat po studiach i nawiązanie cennych znajomości branżowych. Duża ilość ofert pracy dla studentów to wynik tego, że młodzież jest obeznana z najnowszymi technologiami.

Status studenta to przywilej

Studenci są bardzo chętnie zatrudniani do prac dorywczych, gdyż pracodawca nie musi w ich przypadku odprowadzać składek ZUS.  Za studenta, którego wiąże umowa zlecenie, nie trzeba płacić chorobowego ani za urlop. Młody człowiek cieszy się elastycznym grafikiem, a pracodawca oszczędza, wiedząc, że praktycznie w każdej chwili może wypowiedzieć umowę. Z pewnością można stwierdzić, że to nieco niesprawiedliwe, ale bywa, że studentowi jest łatwiej o etat niż absolwentowi studiów wyższych.

Administrator

Zostaw komentarz

Please enter comment.
Wpisz swoje imię.
Wpisz swój e-mail
Wprowadź prawidłowy e-mail