Meandry wrocławskiego rynku pracy

Wrocławski rynek pracy

Mamy najniższe bezrobocie w kraju od 26 lat. Stopa bezrobocia we Wrocławiu wynosi 2,8% i wciąż spada. Ostatnio coraz częściej możemy obserwować sytuację, kiedy pracownicy lub kandydaci do pracy mogą przebierać w ofertach. Rynek pracownika stał się faktem. Pracodawcy są teraz w dość trudnej sytuacji. Chcąc zatrzymać lub przyciągnąć pracownika, muszą zaoferować już nie tylko bardzo dobre wynagrodzenie, ale szereg nieszablonowych benefitów.

Praca

Rynek pracy we Wrocławiu jest jednym z największych w Polsce. Przyciąga kandydatów do pracy z okolic oraz różnych regionów kraju. Znajdzie się tu miejsce praktycznie dla każdego. Czy to raczkujący na rynku pracy student, specjalista, czy fachowiec pracy na pewno nie zabraknie dla nikogo. Miejsca pracy oferują nie tylko potężne korporacje zagraniczne, ale także rodzimi przedsiębiorcy.

Początki

Początki zawsze do najlżejszych nie należą. Jednak na osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pracą, czekają oferty warte rozpatrzenia. Jeśli jesteś studentem i nie masz doświadczenie w żadnej pracy, na początek idealnym rozwiązaniem będzie praca w gastronomii lub handlu. Może nie jest to szczyt marzeń, ale na początek dobrze jest zaznajomić się z pracą z ludźmi i zdobywać nowe kontakty i doświadczenia. Praca w tych branżach w zasadzie czeka na każdym rogu.

W witrynach sklepowych czy restauracyjnych co rusz można dostrzec wywieszone kartki z ofertami pracy. Zazwyczaj zatrudniani są tu studenci w oparciu o umowę zlecenie. Praca lekka nie jest, dobrze płatna też nie. Jednak od czegoś trzeba zacząć. Potem będzie już tylko lepiej.

Jeśli natomiast nie gastronomia lub handel, z wielką przyjemnością przyjmują firmy typu call center. To także prawdziwa szkoła życia. Jednak wyniesione stąd umiejętności pozwolą nam sprawdzić się potem w pracy każdego rodzaju.

Specjalista

Każdy specjalista niezależnie od branży musi znać płynnie język angielski. Dodatkowo wymagane jest doświadczenie, osiągnięcia, ponadprzeciętne umiejętności, wykształcenie i znajomość co najmniej dwóch języków obcych. Angielski w niektórych firmach nie jest już nawet traktowany jako język obcy. Wymagania są spore i poszukiwanie pracy nie jest już tak łatwe, jak u osób dopiero rozpoczynających. Jednak, gdy przejdziemy już wieloetapowe rekrutacje, czeka na nas nie tylko bardzo dobra pensja, ale także ciekawe i praktyczne dodatki do niej.

Administrator

Zostaw komentarz

Please enter comment.
Wpisz swoje imię.
Wpisz swój e-mail
Wprowadź prawidłowy e-mail