Miasto ludzi z pasją

mieszkańcy z pasjami

Wrocław to miasto ludzi z pasją. Mieszkańcy udowadniają to na każdym kroku, organizując ciekawe przedsięwzięcia. Nie zawsze ma to na celu wypromowanie własnej osoby. Coraz częściej podyktowane jest to chęcią niesienia pomocy innym.

Odkryte zakryte

Większość inicjatyw podejmowanych przez wrocławian ma przysłużyć się innym. Zazwyczaj przedsięwzięciom towarzyszą zbiórki pieniężne na określony cel: dla chorych dzieci, czy dla zwierząt. Byli już panowie, którzy wybrali się na rajd do Hiszpanii, aby zebrać fundusze dla domów dziecka, byli także emeryci, którzy dopiero po przejściu na zasłużoną emeryturę odkryli w sobie niesamowite pokłady energii do niesienia pomocy. Takich ludzi we Wrocławiu jest znacznie więcej. Poniżej kilka krótkich historii, jak wrocławianie z pasją pomagają innym.

Polonezem do Hiszpanii

Chłopaki z Wrocławia wzięli udział w rajdzie dedykowanym starym samochodom z byłego bloku wschodniego. Polonezem pokonali odległość z Katowic do Noja w Hiszpanii. Oprócz tego, że po drodze co rusz musieli naprawiać starego Poloneza Caro, którego kupili chwilę wcześniej za symboliczny 1 tysiąc złotych, to mieli do wykonania wiele zadań wymyślonych przez internautów. Celem podróży było zebranie funduszy dla podopiecznych z domów dziecka.

Miłość do zwierząt

Miłość do zwierząt potrafi mieć wiele odcieni i być zupełnie bezinteresowna. Prawdziwy lekarz weterynarii powinien o tym wiedzieć najlepiej. Wśród wrocławian są tacy, dla których nie liczą się pieniądze, a mali podopieczni. I właśnie tacy ludzie nominowani są do wyróżnienia „Serce dla Zwierząt”.

Podpułkownik w NGO

Życie pokazuje, że nawet najtwardsze serca, mogą pomagać potrzebującym. Silna ręka zawsze się przydaje, zwłaszcza do niesienia pomocy. Takie powołanie odkrył w sobie emerytowany podpułkownik, który prowadzi fundację dla seniorów i dzieci. Organizuje w niej szkolenia i zajęcia artystyczne oraz pozwala osobom samotnym na spędzenie czasu z ludźmi, z którymi czują się dobrze.

Administrator

Zostaw komentarz

Please enter comment.
Wpisz swoje imię.
Wpisz swój e-mail
Wprowadź prawidłowy e-mail