6 błędów, które często pojawiają się w CV

błędy w CV

Dokumenty aplikacyjne to nasza wizytówka i niezależnie od tego, czy mamy skromne, czy duże doświadczenie zawodowe, to CV i list motywacyjny, powinny wyglądać perfekcyjnie. Co więc zrobić, aby ustrzec się błędów w życiorysie zawodowym? Po pierwsze, unikaj tych, które są najbardziej powszechne.

  1. Błędy formalne

W CV nie powinniśmy pozwalać sobie na błędy ortograficzne czy stylistyczne. W tym przypadku literówki nie są dopuszczalne.

  1. Niewłaściwy format dokumentu

Przyjmuje się, że najbezpieczniej jest zapisywać CV w formacie PDF. Dzięki temu wiemy, że niezależnie od tego, z jakiego oprogramowania korzysta rekruter, to i tak bez trudu otworzy naszą aplikację.

  1. Chaotyczna treść

Jeżeli chcesz szybko znaleźć pracę we Wrocławiu, to pamiętaj, że jednym z pierwszych kroków jest właśnie stworzenie przejrzystego CV. Dokument musi być podzielony na sekcje. Poza tym liczy się szata graficzna. Jeżeli piszemy też list motywacyjny, to najlepiej, żeby CV było do niego dopasowane wizualnie.

  1. Nieodpowiednie zdjęcie

Fotografia nie zawsze jest obowiązkowa, ale jeśli już ją wstawiamy, to przede wszystkim nie zapominajmy o tym, żeby była adekwatna do stanowiska, o jakie się staramy. Trochę inne wymagania będą obowiązywać grafika lub sprzedawcę, a inne bankiera lub wysokiego rangą urzędnika. Najważniejsze, żeby zdjęcie było wykonane na jasnym tle, a nasza twarz pozostawała dobrze widoczna. Liczy się wysoka jakość.

  1. Kłamstwa

Około połowa kandydatów do pracy przyznaje się do ubarwiania CV. Czy takie działania się opłacają? Dociekliwy rekruter bardzo szybko zweryfikuje prawdziwe umiejętności. Kłamstwa najczęściej dotyczą znajomości języków obcych i programów komputerowych.

  1. Niepotrzebne informacje

Jeśli chcesz z powodzeniem aplikować na ciekawe oferty pracy, to stwórz zwięzłe CV. Dobrze, jeżeli skupimy się na opisaniu tego, czym aktualnie się zajmujemy. To jedna kwestia, a po drugie, wiadomości dotyczące np. posiadania dzieci czy stanu cywilnego, możemy zachować dla siebie. To absolutnie zbędne informacje.

Administrator

Zostaw komentarz

Please enter comment.
Wpisz swoje imię.
Wpisz swój e-mail
Wprowadź prawidłowy e-mail