Najbardziej atrakcyjny Wrocław?

dla kogo praca

Wrocław został uznany za najlepsze miejsce do podjęcia pracy w Polsce. Atrakcyjne pod wieloma względami miasto zjednało sobie grono zwolenników. Aktualnie, gdy ktoś rozważa relokację z powodów zawodowych, najczęściej wybiera właśnie Wrocław, jako docelowe miasto.

Praca

Tutejszy rynek pracy należy do jednego z najlepszych w kraju. Na terenie miasta znajduje się szereg zagranicznych inwestycji, które są podwaliną pod system gospodarczy miasta. Oczywiście nie bez znaczenia pozostają lokalni przedsiębiorcy i rodzime firmy różnej wielkości. One też szukają najlepszych pracowników w kraju.

Lepiej

Najistotniejszym obecnie kryterium w poszukiwaniu lub zmianie pracy jest wysokość wynagrodzenia. We Wrocławiu mamy jedną z najlepszych pensji w kraju. Dodatkowo do pakietu dochodzi szereg różnorodnych benefitów pracowniczych oraz jakość życia. Styl i tempo życia oczywiście także są spore, jak na miasto tej wielkości przystało. Jednak porównując jego jakość, chociażby ze stolicą, Wrocław wypada na plus. Mniejsze korki, mniejsze odległości do przebycia, mniejsze zanieczyszczenie powietrza, mniejszy stres.

Komu sprzyja rynek?

Specjaliści, menedżerowie różnych specjalności oraz pracownicy branży IT to najbardziej pożądani pracownicy z wykształceniem na wrocławskim rynku. Niejednokrotnie warunki pracy są na tyle dobre, że pracę w mieście decydują się podjąć także zagraniczni kandydaci.

Pozytywnie

Pracownicy różnych wrocławskich sektorów wypowiadają się bardzo pozytywnie o firmie, w której pracują. Obecny kształt rynku pracy, czyli rynek pracownika, wymusza poniekąd zmianę podejścia w traktowaniu pracownika. To przekłada się nie tylko na wydajność z jego strony, ale także pozytywne skojarzenia na myśl o swoim miejscu pracy.

Administrator

Zostaw komentarz

Please enter comment.
Wpisz swoje imię.
Wpisz swój e-mail
Wprowadź prawidłowy e-mail